Moderní systém pro lepení vinylových dílců (LVT)

 

Vinylové podlahy jsou v současné době nejoblíbenějším typem podlahových krytin a nechávají za sebou stálice jako jsou dřevěné podlahy nebo dlažba. Hlavní přednosti jsou snadná pokládka, jednoduchá rychlá údržba, pružnost, odolnost a o proti dlažbě skvělá tepelná vodivost. za zmínku stojí jejich extrémní tvrdost a tím vysoká odolnost. Praktické zkušenosti s výrobky zvláště od mimoevropských dodavatelů ukazují na nutnost použití speciálních pevných lepidel jako jsou Ceresit K 188 S, Ceresit K188 E a Ceresit K 150, které je navíc vyztuženo vlákny.

 

 

Ceresit K 150

speciální disperzní lepidlos vlákny

 

Ceresit K 188 E

Speciální disperzní lepidlo EXTRA

 

Ceresit K 188 S

Rychlédisperzní lepidlo na PVC/CV

Ceresit DX

Cementová samonivelační podlahová hmota

 

Ceresit AS 1 RAPID

Cementová samonivelační podlahová hmota

Ceresit R 777

Disperzní penetrační nátěr

 

Ceresit R 766

Univerzální penetrační nátěr

Technika aplikace

 

Příprava podkladu:

Očistěte cementový potěr a zpevněte veškerý zbývající prach vrstvou disperzního základního nátěru Ceresit R 777. Místo nátěru Ceresit R 777 lze také použít víceúčelový základní nátěr Ceresit R 766: je vysoce koncentrovaný, a zajišťuje proto vysokou výtěžnost. Je vhodný pro řadu aplikací, rychle schne a může se rovněž použít pod dřevěné podlahy.

 

Vyrovnávání podlahy:

Po základním nátěru použijte univerzální vyrovnávací hmotu Ceresit DX nebo Ceresit AS1 RAPID pro vytvoření rovné a hladké plochy.

 

Pokládání podlahy:

Použijte speciální lepidlo Ceresit K 188 S, Ceresit K 150 nebo Ceresit K 188 E pro zajištění pevného a trvanlivého spoje.