Historie a inovace

 

Thomsit je značka, která má v podlahářství více než 65-ti letou historii. Od svého založení v roce 1946 značka Thomsit, tehdy patřící společnosti  Thompson-Werke GmbH z Düsseldorfu už toho dokázala při pokládání podlah pokrýt spoustu. Během let se značka Thomsit neustále rozvíjela jako přední dodavatel systémových řešení – nejprve v národním a potom v mezinárodním měřítku.

 

 

 

 

Hra na obě strany mezi tradicí a inovacemi není snadná. Náš výzkumný a vývojový tým si stanovuje při vytváření nových nebo optimalizaci již existujících produktů ambiciózní cíle. Ale existuje jedna věc, která je pro všechny cesty vývoje společná: spolehlivá kvalita. Profesionální podlaháři se musí být schopni při své každodenní práci na stavbě spolehnout bezvýhradně na kvalitu produktů Thomsit.

 

Naše silná stránka: maximální bezpečnost spojená s nejmodernější technologií.

Stručný historický přehled

 

1946:

Rok založení: debut prvního lepidla na linoleum na trhu.

Thomsit má úspěch s inovací: lepidlo na linoleum Thomsit A – připraveno okamžitě k použití a neobsahuje rozpouštědla. Po něm brzy následuje izolační lepidlo Thomsit B a tmel na bázi kopálové pryskyřice Thomsit C.

1961:

Thomsit své portfolio systematicky rozšiřuje.

15 let po založení se řada na podlahy skládá již z 22 produktů. Pouze o 5 let později je to již 40 produktů se zaměřením na bezrozpouštědlové technologie lepidel.

1972:

Thomsit přijímá systémovou koncepci.

1. ledna 1972 se spojují lepidla na podlahové krytiny a vyrovnávací hmoty Thomsit Vertriebsgesellschaft mbH pod jednu značku - Thomsit. To otevírá novou kapitolu úspěšného příběhu značky Thomsit: systémová koncepce – klíč k pokračujícímu úspěchu značky Thomsit.

1987:

Thomsit se zaměřuje na bezrozpouštědlové disperze. Speciální lepidlo Thomsit K 188 E je prvním bezrozpouštědlovým disperzním lepidlem na trhu. To znamená začátek nové éry: disperzní technologie bez rozpouštědel.

1996/1997:

Uvedení prvního lepidla na koberce s velmi nízkými emisemi na trh: je podána patentová přihláška pro lepidlo Thomsit 

T 450 Futura. Thomsit se stává navíc hlavním iniciátorem GEV (Sdružení pro kontrolu emisí ve výrobcích pro pokládání podlah): je zaveden systém EMICODE, který nyní představuje standardy oboru z hlediska emisí.

2001:

Thomsit se stává globální značkou. Thomsit nyní má pobočky ve více než 30 zemích a dále posiluje své vedoucí postavení na mezinárodních trzích prostřednictvím místních výrobních provozů.

2004:

Thomsit zavádí technologii Flextec®. Thomsit P 685 Elast Universal se stává prvním elastickým lepidlem na dřevěné krytiny, které se snadno nanáší, neobsahuje rozpouštědla, je certifikováno jako EC 1 a již nezanechává zašpinění. Tento produkt je založen na patentované technologii Flextec® společnosti Henkel.

2005:

Thomsit vytyčuje nové měřítko pro vyrovnávací hmoty. Díky svým ideálním rozlivovým vlastnostem a zrcadlově hladkému povrchu dosahuje prvotřídní vyrovnávací hmota Thomsit XXL Premium rychle příznivého přijetí u zákazníků. Thomsit XXL získává „Cenu Fritze Henkela za inovaci”.

2008:

Thomsit uvádí na trh první vyrovnávací hmotu s malým množstvím prachu. Při používání vyrovnávací hmoty Thomsit XXL Premium lze zatížení prachem na stavbě snížit až o 90 %. Tento produkt získává spoustu uznání a doporučení, například ze strany BG Bau nebo německého federálního ministerstva práce a sociálních věcí.

2009:

Thomsit vyvíjí svou „turbo řadu”. Po rychleschnoucím univerzálním penetračním nátěru Thomsit R 766 následuje rychlá penetrační uzávěra Thomsit R 740 a rychlá vyrovnávací hmota Thomsit XXL XPRESS. Thomsit tak reaguje na potřeby stavebních dodavatelů pracujících na staveništi s napjatými harmonogramy.

2011:

Rozhodnutí Thomsit: již žádná rozpouštědlová lepidla. Německo následuje holandskou iniciativu a přerušuje výrobu rozpouštědlových lepidel na dřevěné krytiny. A Thomsit přistupuje k dalšímu vývoji ekologických alternativních technologií.

2013:

Thomsit zakomponovává svou „technologii ultra-hladkého povrchu” téměř do všech vyrovnávacích hmot. Výsledek: samonivelační hmoty s nízkým množstvím prachu a emisí, které se vyznačují vynikající zpracovatelností a zajišťují téměř „zrcadlově hladký” povrch.